28 Nisan 2013 Pazar

Salonumuzun Kahve Köşesi : )

Bu hafta Pazar gününü evde geçiriyoruz. Biraz temizlik yaptık evi toparladık ve eşimle salonda ikimiz için bir kahve köşesi oluşturmaya karar verdik. 
Daha önce size evini gezdirdiğim Çağlayan Abi'min bir lafı vardı. 
Çağlayan Abi'nin o sözlerini hiç unutmayız. 

Der ki; insanın mutlu olmak için paraya değil, değişikliğe ihtiyacı vardır. İlk denemeniz tatil olsun... Uzun bir tatil yapamayacaksanız, hafta sonu tatiline çıkın. Her türlü tatile maddi olanaklarınız yetmiyorsa pikniğe gidin. Başka bir eve taşının. Bunların hiçbirini yapamıyorsanız, yatak odası ile oturma odasının yerini değiştirin. Onları da mı yapamadınız? 
O zaman odanın içindeki eşyaların yerini değiştirin. Mutlu olursunuz. 

Biz de bunu yapıyoruz herhalde... Kısa süre önce taşındık biliyorsunuz : ) Bugün de dışarı çıkacak gücü kendimizde bulamadık. Belki akşam... Bu yüzden salondaki eşyaların yerini değiştirdik : ) İşte  caddeye bakan penceremizin önündeki huzur dolu kahve köşemiz... : ) Biz çok beğendik. Siz de beğenmişsinizdir umarım.Siz de yapacak bir şey bulamadıysanız ve hayatınızda değişiklik istiyorsanız, basit gibi görünse de eşyaların yerini değiştirmek insana gerçekten çok iyi geliyor... Eşyaları böyle yerleştirince salonun diğer bölümü alışık olmadığımız biçimde biraz tuhaf oldu ama olsun... Biraz sıkılınca yine değiştiririz. Zaten eşyalarımız çok eskidi. Onları istediğimiz gibi evirip çevirip kullanabiliyoruz. Yeni koltuklar aldığımızda bu kadar özgür davranabileceğimi sanmıyorum.Görüşmek üzere...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki yazıyla ilgili yorumunuzu alayım : )