24 Nisan 2013 Çarşamba

Davetlilerin Nişan Kostümlerinin Ayrıntıları

Araya 23 Nisan postunun girmesi Evrim'in nişanına gelen şıkır şıkır arkadaşlarımın kıyafetlerinin ayrıntılarına sizlerle paylaşmayacağım anlamına gelmez tabii ki... 
Söz verdiğim gibi tüm detayları anlatmanın zamanı geldi.  Okumaya başlamadan önce sizden ricam hemen sağ taraftaki mini ankete oy vermeniz. Fikirleriniz benim için önemli : )

Görsel Sanatlar öğretmenimizle başlayalım. Zira topuzu, kıyafeti ve yüzünden eksik etmediği gülümsemesiyle gecenin en zarif hanımefendilerinden biriydi.


Arkasını dönüp öpücük yakamı da çek demesi beni bayağı güldürdü. 
Daha öğreneceğim çok şey var. Öpücük yaka da neymiş yaa :D:D 

Elbise: Journey 99 TL
Botlar: Çanakkale'den 120 TL...
Saat: Evliya Çelebi kayınvalidesinin hediyesiymiş. Londra'dan... (Allah'ım ne kayınvalideler var :D )
Küpeler: Accessorize 45 TL


Aslında kıyafet tanıtımını tesettür kıyafetlerini ayrı anlatacaktım ama vazgeçtim. Orada ve her yerde hep beraberiz. Burada da hep beraber olsun istedim : ) 

Aşağıdaki dikdörtgendeki üç kişiden yeşil elbiseli olan sınıf öğretmeni, kırmızı eşarplı olan İngilizce öğretmeni, kırmızı elbiseli olan da Fen Bilgisi öğretmeni... Ona göre kıyafetleri ayırt edersiniz artık :)Sınıf öğretmeni...
Su Yeşili Elbisesi: Etlik  Setrems-119 TL ( Aslında bu elbiseyi bu fiyata kimse alamaz. Ama bu arkadaş bu mağazayı aşındırdığı ve her sezona ait tüm kreasyonun tamamını edindiği için pazarlık yapmış, indirim yapmışlar :D:D )

Şal: Setrems-119 TL

Çanta:  Pierre Cardin 119 TL  ( Setrems'den alınmış. Elbise için yaptığım yorumların altına den den :)

Ayakkabı: Nine West-210 TL

Gelelim en sağdaki Fen Bilgisi öğretmenine;

Elbise: Kayra Şelale'den- 130 TL
Şal: İpekevi-100 TL
Ayakkabı: Hotiç ( 3-4 yıl önce alındığı için fiyatı hatırlanmıyor.


İngilizce öğretmeni;
Henüz bilgilerine ulaşamadım : )Anasınıfı kadrosuyla devam edelim... 
Sağdan sola doğru yani sarışından esmere doğru gidiyoruz. 
Sırayı karıştırmayın : )))En sağda, sarışın Jennifer Lopez'in Türkiye temsilcisi ( Shakira da olabilir, birine benzetiyorlardı ama unuttum : )))

Yavruağzı bluz: Taç - 50 TL
Pantolon: Marks&Spencer - 190 TL
Ayakkabı: Gözegir- 140 TL

Ortadaki 2 çocuk anası olduğunu göstermeyen bayana geçiyoruz.

Elbise: Journey-90 TL
Ayakkabı: Gold- 95 TL
Kolye: Gisse 18 TL

En soldaki bayana geçtik. Aynı zamanda Erdem'in de vaktiyle anasınıfı öğretmeniydi : )

Elbise: Kimlik-80 TL
Ayakkabı: Gold-50 TL
Hırka: Koton-50 TL ( Mutaassıp bir bayandır kendisi... :D Hırkasını çıkarmadı. Elbiseyi tam olarak göremediniz. Üzülmeyin, biz de göremedik. )Yukarıdaki fotoğrafta solda İngilizce öğretmeni, sağda sınıf öğretmenini görüyoruz. İngilizce öğretmeninin çantasını karıştırmıştık. Hatırlamak için buraya tık tık...

Soldaki bayanla başlayalım : )

Bluz: T-Box-40 TL
Pantolon: Koton 30 TL
Ayakkabı: Bahçelievler menşeli ancak ve ancak fiyatı hakkında bir malumatımız yok. : )


Sağdaki güzeller güzelime geçelim:

Dantel ceket: Mango-29.90 TL
Etek: Mango-15 TL 
( Siz hala 200 TL verin durun bir eteğe... Millet nasıl şık oluyor bakın...Kötek geliyo kötekkk. Babaannem gibi oldum... Devam edelim.
Ayakkabı: Niğde'den.. 60 TL
Kolye: Kızılay'dan... 5 TL.


Çalışma arkadaşlarımızdan herkesin ciğerparesi bir hanımefendiye geldi sıra... Yalnız sağdaki fotoğrafa bayıldım. Güneş batarken hoş çıkmış. 

Ceketinin asıl esprisi arkada olduğu için objektiflere arkasını dönüp poz vermeyi de ihmal etmedi : ))
 

Beyaz ceket: Kayra 200 TL

Pantolon etek: Kayra 80 TL

Şal: 40 TL ( Nereden olduğunu hatırlayamadı herhalde, verdiği kağıtta yazmıyor haha : ))

Ayakkabı: Gezer- 50 TL


Sırada bir İngilizce öğretmeni daha var. Mor ayakkabılarını masanın taa altından gördüğümde fotoğrafı çekmeden nişandan ayrılır diye çok korktum. Kıyafeti hakkında tek hatırladığım ayakkabıların Mango'ya ait olduğu... 
Bir de küpesini yakın geçmişte gittiği Hindistan'dan almış.
Diğerlerini öğrenince eklerim. : )


 Hepiniz Nihan nerede diye beklediniz değil mi? Onu sona sakladım. Çünkü gecenin astsolisti oydu ve çok şıktı . En geç o katıldı aramıza. 
Telefonda bana yer ayır dediği halde geldiğinde ayırdığım yere oturmayıp gitti, başka masaya oturdu. Ağzını burnunu dağıtasım geldi ama zor tuttum kendimi : )))


Solda Nihan'ı görüyorsunuz. Sağda da Nurdan'ı... 
Nurdan'ı geçen yılki Ramazan ayı iftar postundan hatırlarsınız.
 Hatırlayamadıysanız buraya tıklayın... : )

Gelelim Nihan'ın kostümüne... Bu elbiseyi kardeşi Nimet almış 4-5 sene önce... Fiyatını öğrenmek için telefon açtığında neredeyse ağlayacaktı. : ))) Satıcı bu elbise sana gelmez deyip dalga mı geçmiş, kardeşi de inatla ben bu  elbiseyi çok beğendim kilo veririm, giyerim diye mi almış. Sonra bu elbise için kilo verip giymiş mi... Böyle şeyler. Oralardan nasıl Nihan'ın eline geçti? O kısmı anlayamadım. Ortam kalabalıktı ve Nihan da duygusala bağlamıştı : ))) 

Nurdan'ın kıyafet bilgilerini de sana daha sonra vereceğim inşallah : )

Valla değerli blog sakinleri son olarak şu notu düşmek istiyorum. Eğer aranızda tesettüre girmeyi düşünenler bu posttaki fiyatları görüp vazgeçtiyse kendimi suçlu hissederim :D Siz bunlara bakmayın. Bunlar sosyetik biraz... : )) Tüm tesettür kıyafetleri bu kadar pahalı değil...  Ayrıca tesettür giyimde alternatif ve rekabet çoğaldı. Bunu da unutmayın.

Geldik bir nişanın ve bir yazımızın daha sonuna. Onlar şimdi 3 günlük nişanlı... İnşallah düğün postlarını da sizlerle paylaşmak bu fakire kısmet olur. Görüşmek üzere...Dipnot: Bloğumu sürekli takip edebilmek için buraya tıklayarak Facebook sayfamı beğenmeniz yeterli...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarıdaki yazıyla ilgili yorumunuzu alayım : )